Субота, 04.05.2024, 09:33 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS

амбулаторія ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЯ

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Популярно про гастрити
    Популярно про гастрити.
  З наближенням весни біля кабінету гастроентеролога збільшується кількість хворих на хронічний гастрит та виразкову хворобу. Самі хворі вже призвичаїлись до весняно-осінніх загострень своїх недуг і часто поряд зі скаргами висловлюють бажання "підлікуватись” , ”зняти” біль або нудоту. Ця приреченість викликає у лікаря засмученння, адже мету вилікуватись, наприклад, від виразкової хвороби мало хто з пацієнтів переслідує. Кожен "старий виразківець” надзвичайно консервативний та скептично настроєний, озброєний власним досвідом, порадами родичів, товаришів по роботі, рекомендаціями численних медичних та популярних журналів, порадами цілителів. А пухлина, кровотеча, перфорація та перитоніт, рубцеве звуження виходу зі шлунка – всі ускладнення гастритів та виразок сприймаються як неминучість…
    Тривалий час вважали, що причини захворювань шлунка криються в нервових перевантаженнях, нерегулярному харчуванні, вживанні сухої їжі, гострих страв - і тільки. Безперечно, ці фактори підтримують запалення, сприяють функціональним розладам травної системи, що бувають досить важкими і потребують серйозної корекції. Але лікарі всього світу стверджують: хронічний гастрит та виразкова хвороба- інфекційні захворювання. В 1983 році австралійські дослідники патоморфолог Баррі Маршалл та молодий лікар Робін Уоррен помітили, що у слизових оболонках шлунків хворих на хронічний гастрит та виразкову хворобу можна знайти спіралеподібні мікроорганізми. Це і стало основою сенсаційного відкриття в галузі медицини, що удостоїлось Нобелевської премії – встановлення основної причини захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки.
    Цей мікроорганізм ( хелікобактер пілорі ) викликає гастрити у 30-40% всього дорослого населення планети, є причиною 98% всіх виразок дванадцятипалої кишки, 90% доброякісних немедикаментозних виразок шлунка, 70% випадків рака шлунка. В 1994 році Міжнародна агенція з вивчення раку віднесла хелікобактерну інфекцію до канцерогенів 1-го порядку.
   Зараження хелікобактером можливе від людини до людини через слину (при поцілунках, при використовуванні спільного посуду, доїданні та допиванні один за одним ), фекально-оральним шляхом. У зовнішньому середовищі мікроорганізм недовговічний , тому заразитись при використанні вимитого сухого посуду неможливо.
   У великих містах України для виявлення хелікобактера використовують дихальний тест – нетравмуючий , дуже зручний для пацієнта і високоточний метод.
   Про наявність цієї інфекції свідчать захворювання шлунка, в т.ч. онкологічні у близьких родичів хворих. Раніше це називалсь спадковою виразкою, чи гастритом. Або, якщо «страждання шлунком» передаються від чоловіка до дружини , і навпаки. Якщо ж у пацієнта атрофічний гастрит, або він переніс операцію з приводу виразки – хелікобактер – його давній супутник. На допомогу лікарю приходять вміння збирати анамнез хвороби, огляд, діагностичні ендоскопія та рентгеноскопія шлунка та дванадцятипалої кишки. До речі, не треба боятись ендоскопічного дослідження: ті товсті зонди, що використовувались 30 років тому, давно вже пішли в небуття. Дійсно, обстеження це не з приємних, але сучасні, зручні апарати та майстерність лікаря-ендоскопіста зроблять цю процедуру найменш травматичною для хворого.
   Лікування виразкової хвороби та хронічного гастриту вимагає від хворого скрупульозності та самодисципліни. Адже сучасні противиразкові препарати – це традиційні кислотоблокуючі, обволікуючі засоби та антибіотики, застосування яких вимагає особливого режиму та виконання ряду умов. Мікроорганізми –древні створіння і подолати їх непросто. Вони вміють пристосовуватись, змінюватись, ховатись. Від мистецтва лікаря та слухняності пацієнта залежать і знищення хелікобактера, і безпечність лікування. Недотримання призначеного лікарем лікування - це марно витрачені кошти , власний час і час вашого лікаря. Після багатьох невдалих спроб хаотичного самолікування переважна більшість людей знову потрапляє до лікаря, ставить перед ним нелегке завдання розплутати складний клубок взаємодії хвороби і недолугого лікування. Тож будьте уважні до свого організму, вчасно надавайте йому допомогу.
   Можливо декілька простих порад допоможуть вам залишитись здоровими:  
   - Ніколи не пийте з чужих пляшок, навіть у власній сім’ , знищіть звичку доїдати один за одним.
   - Не харчуйтесь поспіхом, коли слизова оболонка шлунка не підготовлена до прийому їжі, інакше шлунок травмується.
   - Навіть якщо ви дуже голодні, стримуйтесь, ретельно прожовуйте їжу.  
   - Пам’ятайте , що регулярний прийом їжі забезпечує регулярне випорожнення кишечника.
   - Слабкі алкогольні напої стимулюють секрецію, а міцні- обпалюють слизову. Тому спочатку трошки поїжте, а потім піднімайте чарку.
   - Не вживайте їжу у гніві, це сприяє пухлинним захворюванням. Створіть спокійну атмосферу, приймайте страву з вдячністю , їжа підтримує та лікує Вас.
 
                                                Лікар - гастроентеролог Світлана Вихованець
Категорія: Мої статті | Додав: gastroenterologia (17.07.2011)
Переглядів: 436 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0